لمینت دندان

کلینیک دندانپزشکی آپادانا

در روش لمینت دندان موادی به رنگ سفید و یا همرنگ با دندان، ایرادات مختلف دندان مثل شکل ظاهری و یا فاصله‌های زیاد بین دندان‌ها را اصلاح می‌کند.

دندانپزشکی در ولیعصر

لمینت دندان به دو روش سرامیکی و کامپوزیتی انجام می‌شود.هر دو روش باعث سفید و زیبا و جذاب شدن دندان ها و لبخند میشود. در برخی موارد قبل از لمینت دندان باید درمان‌های اولیه‌ای مثل لیفت لثه صورت گیرد تا دندان‌ها برای لمینت دندان آماده شوند.

در مقایسه با لمینت های سرامیکی ، لمینت های کامپوزیتی هزینه کمتری دارند اما در مقابل طول عمر لمینت های سرامیکی بیشتر است و در هردو مورد در صورت رعایت نکردن و بهداشت و عوامل موثر در نتیجه لمینت احتمال برگشت پذیری وجود دارد.

مراحل انجام لمینت

 • مشاوره و معاینه‌ی بیمار توسط دندانپزشک متخصص زیبایی
 • در صورت نیاز به تراشیدن دندان، دندانپزشک تقریبا نیم میلیمتر از دندان را می‌تراشد
 • یکسان کردن لبه‌های دندان
 • قالب گیری از دندان مورد نظر
 • فرستادن قالب به لابراتو جهت آماده‌سازی
 • در نهایت با چسب‌های مخصوص، لمینت دندان را روی دندان‌ها می‌چسبانند.

لمینت دندان برای من مناسب است یا نه؟

لمینت دندان برای افرادی که دارای دندانهای دو رنگ هستند و یا دندانهایشان کج، دارای طول بلندتر یا کوتاهتر از سایر دندان‌ها است توصیه می‌شود همچنین برای افرادی که قسمتی از دندانشان ساییده شده و یا دندانها در یک ردیف قرار ندارند پیشنهاد می‌شود.

انواع درمان لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی آپادانا :

 • لمینت کامپوزیتی

  در درمان لمینت کامپوزیتی دندان از کامپوزیت‌هایی که از جنس پلیمر هستند، استفاده می‌شود. در درمان لمینت کامپوزیتی دندان، دندان به میزان کمی تراش داده می‌شود و حتی در مواردی ممکن است درمان لمینت دندان بدون تراش دندان انجام شود. تنوع رنگ، میزان براق بودن سطح و عبور نور در درمان لمینت کامپوزیتی دندان بیشتر می باشد.

 • لمینت سرامیکی :

  درمان لمینت سرامیکی دندان به روش روش غیر مستقیم درمان لمینت دندان معروف است. جنس درمان لمینت سرامیکی دندان از سرامیک یا همان پرسلن که نوعی چینی است می‌باشد. دندان شما با درمان لمینت سرامیکی دندان ثبات رنگی بیشتری خواهد داشت. همچنین هزینه‌ ی درمان لمینت سرامیکی دندان نسبت به درمان لمینت کامپوزیتی دندان بیشتر است، بنابراین مقاومت بیشتری هم دارد.

یادآوری : بعد از انجام درمان لمینت دندان باید بهداشت دهان و دندان خود را کاملا رعایت کنید. از فشار زیاد یا ضربه زدن به دندان خود، خودداری کنید. همچنین استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید و هر ۶ماه یک بار برای چکاپ به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *