دندانپزشکی تحت بیهوشی

کلینیک دندانپزشکی آپادانا

در دندانپزشکی کودکان به دلیل توانایی کمتر کودک در مقابل درمان از روش‎ها‎ی متفاوت تری نسبت به بزرگسالان استفاده می‎شود. از بین بردن ترس و اضطراب در کودکان برای درمان دندانپزشکی یکی از مهمترین چالش‎ها‎ی دندانپزشکی کودکان محسوب می‎شود. عواملی از قبیل تجربه تلخ و دردناک از درمان‎ها‎ی قبلی، اطلاعات نادرستی که از سوی گروه‌های هم سن و سال و خانواده منتقل می‎شود و برخورد غیر منطقی با اضطراب اولیه کودکان موجب شده تا در هنگام درمان ترس زیادی در آنها وجود داشته باشد. این ترس نیز سبب عدم همکاری کودک در مراحل درمان می‎شود. نتیجه نیز یک درمان ناقص و بی کیفیت خواهد بود. از این رو برای مقابله با ترس کودک به هنگام درمان، دندانپزشکان راه حل‎ها‎یی را اندیشیده اند. بیهوشی برای انجام دندانپزشکی کودکان یک روش مناسب برای کاهش درد و نتیجه از بین بردن ترس کودکان می‎باشد.

دندانپزشکی اطفال در ولیعصر

نکات قابل توجه در دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان :

دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان به دلیل حساسیت بالا باید تنها توسط متخصص دندانپزشکی اطفال انجام شود. برای این کار، متخصصین دوره‎ها‎ی لازم را طی می‎کنند. کیفیت دستگاه‎ها‎، نظافت و ضد عفونی کردن وسایلی که برای بیهوشی دندانپزشکی کودکان استفاده می‎شود، اهمیت زیادی دارد. قبل از انجام بیهوشی کودکتان، مشاوره با متخصص بیهوشی ضرورت دارد و در حین مشاوره تمامی مشکلات کودک (در صورت وجود) را بیان کنید. توجه داشته باشید که قبل از انجام دندانپزشکی تحت بیهوشی برای انجام جراحی دندانپزشکی به موارد آلرژی و حساسیت کودک خود توجه داشته باشید. علاوه بر این نباید قبل از بیهوشی علائم سرماخوردگی در کودک دیده شود.

اگر سن کودکتان زیر سه سال باشد هنوز به مرحله‌ ای نرسیده است که قادر به همکاری در محیط دندانپزشکی باشد. شاید کارهایی مانند فلورایدتراپی و یا انجام ترمیم‌ های ساده در محیط مطب برای کودکان امکان‌ پذیر باشد ولی کارهای درمانی پیچیده‌ تر از قبیل عصب‌ کشی و یا قرار دادن روکش دندان شیری و یا ترمیم‌ های وسیع‌ تر به دلیل عدم همکاری کودک و سن کم در محیط مطب دندانپزشکی امکان‌ پذیر نیست و کودک نیازمند درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی است.

 توصیه های مراقبت های لازم قبل از دندانپزشکی تحت بیهوشی در کلینیک دندانپزشکی آپادانا :

  • کودکتان در شب قبل از درمان به حد کافی استراحت کرده باشد.
  • بین 6 تا 8 ساعت قبل از درمان از خوردن و نوشیدن پرهیز شود.
  • آزمایشات لازم که توسط دندانپزشک مربوطه تجویز شده انجام شود.
  • اگر کودکتان از بیماری های عمومی برخوردار است حتما دندانپزشک را مطلع کنید.

اگر برای درمان دندان‌های کودکتان به‌موقع اقدام نکنید وضعیت دندان‌های کودک بدتر خواهند شد و به‌مرور زمان دچار آبسه‌های دندانی می‌گردند که می‌تواند برای دندان‌های دائمی جایگزین خطرناک باشند و شاید نیاز به کشیدن تعداد زیادی از دندان‌های شیری وجود داشته باشد که هم باعث کاهش توانایی غذا خوردن کودک می‌گردد و هم باعث رویش نابجای دندان دائمی و نیاز به درمان‌های ارتودنسی در آینده می‌گردد.

برای مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر مجتبی حسین زاده بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال در ولیعصر با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *